Ogłoszenia Szczecin na Drogasmaku.pl > Wiadomości > Dramat przedsiębiorców z centrum miasta. "Po 24 latach zaproponowano mi tylko przejście podziemne"

Dramat przedsiębiorców z centrum miasta. "Po 24 latach zaproponowano mi tylko przejście podziemne"

Znikają szare budki handlowe z al. Wyzwolenia naprzeciwko Centrum Handlowego Galaxy. Zamiast nich powstaną szklane, nowoczesne, efektowne pawilony. Z punktu widzenia estetyki miasta jest to na pewno dobra zmiana. Mało kto jednak zwrócił uwagę, że estetyzacja centrum Szczecina to równocześnie dramat sporej grupy przedsiębiorców, którzy z miesiąca na miesiąc dowiedzieli się, że przyszłość ich biznesu jest niepewna. Miasto nie zagwarantowało im możliwości wynajmu nowych obiektów, a propozycje ulokowania w nowej przestrzeni trudno uznać za atrakcyjną. Najemcy nie kryją żalu do magistratu. Żegluga Szczecińska zapewnia, że przedsiębiorcy mieli czas na zapoznanie się z decyzją i znalezienie dla siebie odpowiedniego miejsca do prowadzenia handlu.

Przeczytaj więcej: https://wszczecinie.pl/aktualnosci,dramat_przedsiebiorcow_z_centrum_miasta_po_24_latach_zaproponowano_mi_tylko_przejscie_podziemne,id-30946.html