Ogłoszenia Szczecin na Drogasmaku.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Szczecin i okolic!

Skatepark w przejściu podziemnym? Jest pomysł na zniszczone i zapomniane miejsce

2019-01-21 00:31:23

Od ponad dwóch lat przejście podziemne w al. Wyzwolenia niszczeje. Po tym jak zaślepiono wyjścia na przystanki tramwajowe, a górą poprowadzono standardowe przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, ruch w tym miejscu właściwie zniknął. Wyprowadzili się także ostatni przedsiębiorcy, a nowi nawet nie chcą myśleć o inwestowaniu w tym miejscu. Przejście niszczeje, miasto nie informuje o jego przyszłości, a radni Szczecina wręcz przerzucają się pomysłami, co mogłoby tu powstać.


Takiego przedszkola w Szczecinie jeszcze nie było. Świetnie wyposażone sale i dużo zajęć dla dzieci

2019-01-20 23:22:13

Specjalna sala do terapii sensorycznej, wyjątkowa sala poznawania świata, zajęcia z hipoterapii i sensoplastyki, pomoc logopedy oraz innych specjalistów. To tylko część oferty niepublicznego przedszkola integracyjnego Dzieńdoberek, które właśnie powstało przy ul. Żubrów 3 (obok Domu Marynarza).


Unikalna wiata na przystanku kolejowym Szczecin Pogodno zabytkiem? Konserwator rozpoczął procedurę wpisu do rejestru

2019-01-20 20:12:41

„Choć opuszczona, zapomniana, zaniedbana i częściowo rozebrana, wiata przystankowa PKP Szczecin Pogodno stanowi ciekawy przykład ekspresyjnej konstrukcji żelbetowej w małej skali” – pisze architekt Tomasz Sachanowicz, autor bloga „Architektura w Szczecinie”. Wojewódzki Konserwator Zabytków niedawno wszczął procedurę wpisania wiaty do rejestru zabytków, co przyczyniłoby się do jej zachowania.


To największa taka impreza w tej części Polski. Zbliża się Wielka Gala Ślubna

2019-01-20 18:49:03

Setki stoisk fachowców z branży ślubnej, konkursy oraz ogromne rabaty. Tego wydarzenia przyszli małżonkowie nie mogą przegapić. Już w najbliższy weekend w Szczecinie odbędzie się 15. Wielka Gala Ślubna.


Zamiast Gdyni wybrał Szczecin. Będzie gwiazdą Dni Morza 2019

2019-01-20 18:23:01

Jest czwartym największym żaglowcem szkolnym świata. Już dziesięć razy opłynął dookoła cały świat, a na jego pokładzie praktykę odbywali przyszli królowie. „Juan Sebastian de Elcano” – duma hiszpańskiej marynarki wojennej – będzie gościć w Szczecinie podczas tegorocznych Dni Morza (14-16 czerwca 2019).


Był świadkiem wielkich wydarzeń ostatnich dekad. Wystawa znanego fotografa na 3. urodziny "Przełomów"

2019-01-20 09:36:20

Płonąca Kaskada, Czesław Miłosz otrzymujący Nagrodę Nobla czy zburzenie muru berlińskiego. To tylko niektóre z wydarzeń, sfotografowanych przez Jerzego Undrę, znakomitego fotografa Polskiej Agencji Prasowej. Jego zdjęcia możemy oglądać na wystawie w Centrum Dialogu Przełomy MNS. Wernisaż tej ekspozycji był pierwszym punktem programu trzecich urodzin tej instytucji.


"Przełomy" mają już 3 lata! Co przygotowano z okazji urodzin?

2019-01-20 09:36:20

Płonąca Kaskada, Czesław Miłosz otrzymujący Nagrodę Nobla czy zburzenie muru berlińskiego. To tylko niektóre z wydarzeń, sfotografowanych przez Jerzego Undrę, znakomitego fotografa Polskiej Agencji Prasowej. Jego zdjęcia możemy oglądać na wystawie w Centrum Dialogu Przełomy MNS. Wernisaż tej ekspozycji był pierwszym punktem programu trzecich urodzin tej instytucji.


Dzieje się! Niedziela w Szczecinie pełna atrakcji. Aż 16 świetnych wydarzeń

2019-01-20 09:04:07

Co dzieje się w niedzielę w Szczecinie? Oto najciekawsze wydarzenia, na które warto się dziś wybrać. Jest w czym wybierać!


Łona, Webber i liczni artyści zagrają dla chorej Mai. W niedzielę w Starej Rzeźni

2019-01-19 21:01:53

13-letnia Maja Wójcik cierpi na padaczkę lekooporną. Choroba uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Jedyną szansą dla chorej dziewczynki jest operacja w niemieckiej klinice, na co potrzeba ponad 130 tys. złotych. Środki na ten cel będą zbierane podczas niedzielnego koncertu w Starej Rzeźni. Wystąpi mnóstwo artystów, a gwiazdą wieczoru będzie duet Łony & Webbera.


Zawyją syreny, a na pl. Solidarności będzie transmisja pogrzebu Pawła Adamowicza

2019-01-19 09:58:59

Na pl. Solidarności w Szczecinie stanął telebim, na którym transmitowany będzie pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W chwili rozpoczęcia uroczystości w całym mieście zawyją syreny alarmowe.