Ogłoszenia Szczecin na Drogasmaku.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Szczecin i okolic!

Zbliża się Europejski Kongres Kobiet. Wśród gości m.in. Hübner, Wanat, Abramowicz

2019-09-23 08:25:05

Panele dyskusyjne, burzliwe debaty, spotkania autorskie i przede wszystkim niesamowicie ważny temat są wyznacznikami wrześniowego wydarzenia „Europejski Kongres Kobiet. Relacje (z) Pogranicza”. Na dziesiątki trudnych pytań odpowiedzi udzielać będą m.in. europosłanka profesor Danuta Hübner oraz dziennikarka radiowa i telewizyjna Ewa Wanat, a wśród prelegentek pojawią się goście zarówno z Polski, jak i zagranicy.


Nowa impreza na Łasztowni. Zbliża się Festiwal Smaków Azjatyckich

2019-09-22 19:12:44

Tematyczne imprezy kulinarne zawsze przyciągają spore rzesze odwiedzających. Szczecinianie będą mieli kolejną okazję do licznego zjawienia się tym razem na Łasztowni, która już niebawem gościć będzie Festiwal Smaków Azjatyckich. Co ciekawe, wydarzenia z takim motywem przewodnim w naszym mieście jeszcze nie było!


Sea & Art Festival – pierwsze takie wydarzenie na pełnym morzu

2019-09-22 11:48:37

Absolutna unikalność festiwalu polega na tym, iż odbywać się on będzie w trakcie dwudniowego rejsu po Bałtyku, na pokładzie promu Unity Line. W programie artystycznym m.in. Leszek Herman, duet Smolik i Kev Fox oraz muzyczna eksplozja w postaci OHO!KOKO.


Manhattan Transfer, Bregovič i Isabelle Faust. Wielu znakomitych artystów w przyszłym roku Filharmonii

2019-09-22 09:42:23

Filharmonia w Szczecinie nie przestaje nas zaskakiwać! O tym, że w pierwszej części sezonu artystycznego 2019/2020 usłyszymy m.in. Stacey Kent, Leszka Możdżera, Gordona Haskella, znakomitego harfistę Xawiera De Maistre`a czy nadworny zespół królowej Elżbiety II - Queens Six, wiemy od dłuższego czasu. Niedawno ogłoszono nazwiska artystów, którzy pojawią się w "lodowym pałacu" w przyszłym roku i są wśród nich muzycy niezwykle ważni i znaczący. Warto już teraz sprawdzić cały program, bo z pewnością wejściówki na te najbardziej interesujące z wydarzeń znajdą swoich właścicieli już w pierwszych dniach sprzedaży.


Święto NATO przyciągnęło tłumy na Wały Chrobrego [wideo]

2019-09-22 09:04:07

Zwiedzanie okrętów wojennych, przelot wojskowych samolotów i śmigłowców, defilada, prezentacje pojazdów wojskowych, a także wesołe miasteczko, food trucki i pokazy teatru ognia. W przedostatni weekend września na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbywa się wielki piknik wojskowy.


Dzieje się w niedzielę w Szczecinie! Aż 30 świetnych wydarzeń na 22 września [połowa za darmo]

2019-09-22 08:15:04

Podpowiadamy, co robić w niedzielę w Szczecinie. Oto najciekawsze propozycje. Jest w czym wybierać!


Tak wygląda nowe miejsce do organizacji imprez. Ogród od Lechstartera już gotowy!

2019-09-21 21:43:35

To nowe miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych, muzycznych, prezentacji sztuki czy projekcji filmowych. Ażurowa konstrukcja ze stalowych elementów, „ukryta” pod zielonym dachem została zrealizowana w ramach programu „Lechstarter” (który od ponad 3 lat zmienia przestrzenie miejskie w kraju) i w tym tygodniu stanęła w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego.


Wybitni muzycy zagrali na Meisinger Music Festival, a ostatni koncert miał szczególną oprawę

2019-09-21 21:24:07

Ten festiwal to prezent dla żony... Takie były początki Meisinger Music Festival, a podczas trzeciej już edycji tego wrześniowego wydarzenia nasze miasto po raz kolejny odwiedzili bardzo znaczący artyści. Wśród muzyków zaproszonych przez organizatorów byli m.in. Vincenzo Capezutto, Ivo Pogorelich, Sumi Jo oraz Alena Baeva, która zagrała w Szczecinie w piątek, a cały ten wieczór miał jeszcze dodatkowy wymiar artystyczny...


Zamykają wjazd w ul. Traugutta. Zmiany w organizacji ruchu związane z budową Węzła Łękno

2019-09-21 08:23:13

W poniedziałek 23 września, około godziny 13, zamknięty dla ruchu zostanie wlot ul. Traugutta od strony al. Wojska Polskiego. Oznacza to konieczność wprowadzenia objazdów innymi ulicami Pogodna oraz zmianę trasy autobusów linii 67. Utrudnienia potrwają co najmniej 3 tygodnie.


Muzyczne widowisko na pożegnanie lata na pl. Orła Białego. Scena już stoi

2019-09-20 20:34:58

– Program wydarzenia będzie obfitował w znakomite występy, pokazy oraz iluminacje ukazujące piękno architektury pl. Orła Białego – zapowiadają organizatorzy i zapraszają wszystkich chętnych na sobotni koncert „Pożegnanie lata”. Wstęp jest bezpłatny!